Jak wyszukać ukryte aukcje na Aliexpress?

  • 30.06.2018
  • by admin

Jak wyszukać ukryte aukcje na Aliexpress?

Ukryta aukcja jest to rodzaj aukcji, w której ukryty jest prawdziwy przedmiot oferowany przez sprzedającego. W praktyce wygląda to tak, że kupujemy na Aliexpress klapki o wartości 20$, a sprzedający wysyła nam np. trampki Converse. Przykład ukrytej aukcji możecie zobaczyć poniżej. Sprzedający wystawia „skarpetki” po 48$! W rzeczywistości wysyła buty Nike Air MAX!


Dlaczego aukcje są ukrywane?


Administracja Aliexpress ostro walczy z replikami markowych produktów na swoim serwisie, promując tym samym, rodzimych producentów. Jeszcze kilka miesięcy temu wystarczyło wpisać MK BAG, by zobaczyć pełną ofertę torebek Michaela Korsa. Obecnie wszystkie „markowe kody” są nieaktualne, więc sprzedawcy musieli wymyślić nowy sposób na sprzedawanie podróbek, ponieważ zainteresowanie tego typu przedmiotami wciąż jest olbrzymie. Chińscy sprzedawcy nie chcąc narażać się na konsekwencje związane ze sprzedażą przedmiotów znanych marek, tworzą obecnie ukryte aukcje.


Jak kupować z ukrytej aukcji i skąd mam wiedzieć, że aukcja jest ukryta?


Dotychczas nie każdy miał dostęp do ukrytych aukcji, ponieważ wielu chińskich sprzedawców wysyła katalogi swoich przedmiotów do zaufanych kupujących lub administratorów grup o Aliexpress na Facebooku, ci natomiast udostępniają zdjęcia produktów wraz z linkiem do zakupu i instrukcją. Obecnie na Facebooku możecie znaleźć kilkadziesiąt grup z ukrytymi aukcjami. Przykładowy post wygląda jak ten załączony na poniższym obrazku. Administrator grupy zamieszcza post z realnymi zdjęciami produktu, umieszcza opis i instrukcje zakupu.Niestety ilość grup i ciekawych stron jest tak duża, że ciężko wychwycić wszystkie ciekawe znaleziska, dodatkowo nowy regulamin i nowe zasady na Facebooku skutecznie utrudniają funkcjonowanie grup. Zasięgi grup i widoczność postów drastycznie spadły. Serwis Aliside.com ma na celu stworzenie społeczności fanów Aliexpress, gdzie znajdziecie najlepszych Ali-blogerów, sprzedawców i osoby zakręcone na punkcie Aliexpress. Dzięki stronie Aliside.com wielu administratorów i bezpośrednich sprzedawców znajdziesz w jednym miejscu, bez konieczności szukania po omacku. Wystarczy wejść w odpowiedni katalog i wyszukać poszukiwany przedmiot. Ukryte aukcje zawsze są specjalnie oznaczone, dzięki temu możesz mieć pewność, jaki to rodzaj aukcji. Wszystkie ukryte aukcje możecie znaleźć tutaj:


Na stronie Aliside.com wielu sprzedawców i blogerów, którzy współpracują ze sprzedawcami, ma swoje konta i prowadzi katalogi z produktami, do których dołączony jest link do ukrytej aukcji na Aliexpress. Sprzedawcy i blogerzy dodają swój numer Whatsapp lub inny rodzaj kontaktu, więc bez problemu możecie zadać im pytania.


Proces kupowania przedmiotu z ukrytej aukcji


Wchodzimy na dowolny katalog z ukrytymi aukcjami blogera lub sprzedawcy. Jeśli podana jest instrukcja zakupu, czytamy ją. Najczęściej każde zdjęcie w katalogu jest oznaczone liczbą lub symbolem, po przejściu w link Aliexpress podany w katalogu, szukamy w aukcji zdjęcia produktu z tym samym symbolem. Kupujemy przedmiot i jeśli sprzedający tego wymaga, piszemy w wiadomość do sprzedającego z wybranym rozmiarem lub modelem.


Zasady kupowania z ukrytych aukcji


Obecnie sprzedawcy są bardzo mocno prześwietlani na Aliexpress, dlatego musimy pamiętać o kilku rzeczach:

Nigdy nie piszemy nazw znanych marek w wiadomości do sprzedającego na Aliexpress!
Nie wysyłamy mu zdjęć poszukiwanych przedmiotów!
Nie wrzucamy zdjęć w feedbacku! Grozi to po prostu zamknięciem sklepu oraz wysoką karą dla sprzedającego!
Nie otwieramy sporu na Aliexpress bez wcześniejszego kontaktu ze sprzedającym! W pierwszej kolejności zawsze kontaktujemy się ze sprzedającym poprzez Whatsapp lub wysyłamy mu swój numer poprzez wiadomość na Aliexpress z prośbą o kontakt. Spór otwieramy, jeśli sprzedający nie będzie odpowiadał na nasze wiadomości!


Weekendowe sklepy


Odstępstwem od ukrytych aukcji są weekendowe sklepy, czyli aukcje replik, w których sprzedawca wystawia jawnie np. buty Adidas Superstar i wiele innych markowych przedmiotów. Sklepy te pojawiają się najczęściej w piątki, znikają w niedzielę wieczorem lub poniedziałek rano. Jakość produktów z weekendowych aukcji jest zbliżona do ukrytych aukcji, często nawet są to ci sami sprzedawcy. Dlaczego sklepy pojawiają się w piątek i znikają w niedzielę? Jest to prawdopodobnie związane z czasem pracy administracji Aliexpress, która w weekend jest mniej aktywna. Weekendowe sklepy będziecie mogli znaleźć w katalogach na stronie Aliside.com


Odpowiedzialność karna


W Polsce nielegalne jest wprowadzanie podróbek do obiegu, więc zdecydowanie odradzamy kupowanie przedmiotów z myślą o jej odsprzedaży. Kupowanie na własny użytek niesie za sobą ryzyko, że przedmiot zostanie zatrzymany przez celników. Co wtedy? Po otrzymaniu listu wysyłamy deklaracje. W deklaracji zgodnie z aukcją piszemy co kupiliśmy, nawet jeśli w aukcji były wełniane skarpetki.


Kupując w internecie nie możesz wiedzieć, czy kupujesz oryginalny, czy podrabiany przedmiot, więc włóż miedzy bajki historie o karach pieniężnych. Kwota zakupu, nie jest żadnym dowodem na to, że kupujemy podróbkę. Każdy szuka okazji zakupowych, a internet jest do tego świetnym miejscem. W najgorszym wypadku nie otrzymasz przedmiotu, gdyż zostanie przekazany do zniszczenia, jeśli przedstawiciel marki uzna, że jest to replika. W praktyce dzieje się tak 1/100 paczek. Walka z replikami to jak walka z wiatrakami.


Repliki dostępne są obecnie wszędzie, Instagram, Facebook lub Alledrogo pełne jest RayBanów Aviatorów za 30, lub 50zł :) a Polscy turyści przywożą na sobie więcej „Armaniego” z Egiptu i Turcji, niż majfrendzi widzieli na oczy.


Chciałbyś zacząć kupować sprawdzone i polecane przedmioty z Alixpress? Szukasz inspiracji? Aliside to pierwszy tego typu serwis! Za pomocą jednego kliknięcia dołącz do społeczności Aliside i odkryj zalety kupowania z Chin online! Serwis umożliwi Ci kupowanie przedmiotów bezpośrednio od zaufanych chińskich sprzedawców. System ocen i komentarzy pozwoli Ci na kupowanie tylko sprzawdzonych przedmiotów.

Follow Us

Copyright © Aliside.com. All Rights Reserved. Created by Michał W.