Jak otworzyć spór na Aliexpress?

  • 30.06.2018
  • by admin

Jak otworzyć spór na Aliexpress?

Czy to możliwe, aby zakupy z Chin były bezpieczniejsze od tych w Polsce? Okazuje się, że tak! Prawo konsumenta to na Aliexpress świętość, a sformułowanie „klient nasz pan” jest rozumiane dosłownie. Właśnie dlatego dziś wyjaśnimy Ci, jak otworzyć spór na Aliexpress i jak uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli przesyłka do Ciebie nie dojdzie lub gdy towar okaże się wadliwy.

Kiedy masz prawo otworzyć spór na Aliexpress


Zacznijmy od tego, że sprzedawca na Aliexpress otrzymuje pieniądze dopiero wtedy, gdy potwierdzisz otrzymanie zamówienia. Do tego czasu środki są „zamrożone” przez Aliexpress.


Jeśli nie otrzymasz towaru w wyznaczonym terminie lub jeśli jest on niezgodny z opisem albo uszkodzony, możesz otworzyć spór, ale to dopiero początek drogi do uzyskania pieniędzy. Pamiętaj jednak, by nigdy nie zamykać sporu przed deklaracją sprzedawcy o zwrocie pieniędzy. Chińczycy często proszą w wiadomościach o zamknięcie sporu i deklarują, że mogą zwrócić pieniądze dopiero po ich otrzymaniu, bo takie zasady panują w ich firmie. Niestety, to nieprawda. Kiedy zamkniesz spór, pieniądze za towar zostaną przelane na konto sklepu i nigdy ich już nie zobaczysz.Jak otworzyć spór na Aliexpress?


Żeby otworzyć spór musisz wejść w zakładkę moje zamówienia (my orders). Po wybraniu konkretnego zamówienia, klikasz na otwórz spór (open dispute) Po kliknięciu następuje przejście na stronę, gdzie możesz jeszcze sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka. Tutaj masz jeszcze szansę potwierdzić otrzymanie przesyłki. Jeśli jednak nadal do Ciebie nie dotarła :), klikasz ponownie open dispute. Masz dwie możliwości - tylko zwrot (refund only) albo zwrot towaru (return goods). Tej drugiej opcji oczywiście nie polecamy, ponieważ koszty zwrotu ponosi kupujący, czyli Ty.


Następnie musisz wypełnić krótką ankietę. Pytania dotyczą tego, czy otrzymałeś produkt. Jeśli zaznaczysz „no”, musisz określić przyczynę – problem celny (customs problem), błędny adres (wrong adress) lub kłopot ze śledzeniem przesyłki( logistics tracking problem).


Kolejny krok to ustalenie kwoty, jaka ma być nam zwrócona oraz krótki opis sytuacji (tylko w języku angielskim). Jeśli towar przyszedł, ale nie jesteś z niego zadowolony, również masz do wyboru kilka opcji (odpowiednio: towar niezgodny z opisem, niska jakość, towar uszkodzony, niekompletny albo.. Podróbka. W takich przypadkach warto dodać opis i dowód, najlepiej w postaci zdjęcia.


Jeśli nie znasz angielskiego, prostą wiadomość możesz stworzyć bez problemu za pomocą Tłumacza Google.Aliexpres dispute – co dalej


Jeśli sprzedawca nie zgodzi się na Twoją propozycję i mimo kilku wiadomości nie dojdziecie do porozumienia, do akcji wkroczą administratorzy Aliexpress. Po przeanalizowaniu sprawy, jeśli Twoje roszczenia są słuszne, sprzedawca będzie musiał zgodzić się na zwrot pieniędzy. Zwrot pieniędzy – Aliexpress.


Zwrot pieniędzy – Aliexpress.


Pieniądze wrócą do Ciebie przeciągu 5-20 dni od zakończenia sporu. Przyznasz, że takiego programu ochrony konsumentów nie zapewnia nawet Allegro, które po zablokowaniu konta nieuczciwego sprzedawcy i kilku e-mailach, radzi zgłosić sprawę na policję.

Chciałbyś zacząć kupować sprawdzone i polecane przedmioty z Alixpress? Szukasz inspiracji? Aliside to pierwszy tego typu serwis! Za pomocą jednego kliknięcia dołącz do społeczności Aliside i odkryj zalety kupowania z Chin online! Serwis umożliwi Ci kupowanie przedmiotów bezpośrednio od zaufanych chińskich sprzedawców. System ocen i komentarzy pozwoli Ci na kupowanie tylko sprzawdzonych przedmiotów.

Follow Us

Copyright © Aliside.com. All Rights Reserved. Created by Michał W.