Jak dodawać produkty do Aliside.com?

 • MAJ 17, 2018
 • by admin

Jak dodawać produkty do Aliside.com?

Ten artykuł dostępny jest w polskiej , angielskiej i chińskiej wersji językowej

Poniższa instrukcja przedstawia proces rejstracji konta, tworzenia katalogu, przypisania do niego produktów oraz wgrywania zdjęć.

1. Rejestracja

Na stronie Aliside.com wchodzimy w zakładkę REJESTRACJA.

Wprowadzamy niezbędne dane takie jak login, e-mail i hasło.
Następnie wybieramy typ zakładanego konta:

 • Jestem sprzedawcą - konto przeznaczone dla bezpośredniego sprzedawcy produktów z Aliexpress, DH Gate itp.
 • Jestem blogerem/wydawcą/polecającym - dla wszystkich promujących produkty z Aliexpress.

Istnieje również możliwość stworzenia konta, a następnie logowania się do niego za pośrednictwem serwisów społecznościowych: Facebook, Twitter, Google. W takim przypadku po pomyślnej rejestracji będziemy poproszeni o wybór typu konta.

2. Uzupełnienie danych użytkownika

Po zalogowaniu do konta w panelu użytkownika przechodzimy do zakładki Profil w menu po lewej stronie.

Dostępne są tam 4 zakładki:

 • DANE - tutaj mamy możliwość zmienić swoje imię (wyświetlane dla innych użytkowników), wgrać własny awatar oraz napisać coś o sobie. W opisie dozwolone jest zamieszczanie swoich linków do stron społecznościowych, grup na Facebooku, blogów, podanie numeru Whatsapp i inne. Wyżej wymienione linki możesz dodać również w kolejnej zakładce.
 • SPOŁECZNOŚĆ - w tej zakładce możemy umieścić linki do serwisów społecznościowych.
 • HASŁO - zakładka służy do zmiany hasła.
 • USTAWIENIA - tutaj mamy możliwość tymczasowo wyłączyć widoczność naszego konta (np. w razie urlopu) lub całkowicie je usunąć (operacja nieodwracalna).

Wskazówka:
Zadbaj o uzupełnienie wszystkich możliwych danych tj. awatar, opis oraz media społecznościowe. Wygląd twojego profilu i jego atrakcyjność wpłyną na jego popularność. Pamiętaj, że inni użytkownicy mogą wyrażać opinie o twoim koncie poprzez system ocen i łapek w górę/dół.

3. Tworzenie katalogu

Po pomyślnym przebrnięciu procesu rejestracji i uzupełnieniu danych konta możemy stworzyć pierwszy katalog. W tym celu w menu po lewej stronie wchodzimy w zakładkę KATALOGI.

Katalog to zbiór produktów. Każdy użytkownik może tworzyć dowolną liczbę katalogów, które zawierać mogą dowolną liczbę produktów. W tej zakładce klikamy przycisk DODAJ NOWY KATALOG.

Następnie w formularzu wprowadzamy następujące dane:

 • Nazwa katalogu - tworzymy nazwę dla katalogu.
 • Opis - w tym miejscu opisujemy co nasz katalog będzie zawierał.
 • Katalog publiczny - jeśli odznaczymy tę opcję, katalog będzie widoczny tylko dla nas.
 • Okładka katalogu - jedno zdjęcie, które będzie pełniło funkcję okładki katalogu.

Na zakończenie klikamy przycisk DODAJ.

Opis, widoczność katalogu i okładkę możemy zmieniać po utworzeniu katalogu, pola te możemy dowolnie edytować.

Przykłady:
Jeśli jesteś sprzedawcą i oferujesz buty, ubrania i kosmetyki, to w takim wypadku tworzysz trzy katalogi. Pierwszy katalog to buty. Dodajesz w nim opis np. 'katalog z butami' oraz zdjęcie będące okładką tego katalogu. Podobne czynności wykonujesz dla kolejnych katalogów.

Innym przykładem może być sytuacja, w której stworzysz tylko jeden katalog o nazwie: 'Moje produkty' i tam umieścisz produkty takie jak: buty, kosmetyki i ubrania, które pogrupujesz przy użyciu kategorii (w punkcie 4. dowiesz się jak tworzyć kategorie). Możesz również stworzyć katalog o nazwie: 'Promocje dnia' lub 'Promocje tygodnia', gdzie zamieszczać będziesz produkty, które aktualnie oferujesz w obniżonej cenie. Warianty grupowania produktów zależą tylko i wyłącznie od Ciebie i twojego pomysłu.

Jeśli jesteś blogerem możesz np. stworzyć katalog o nazwie:

 • Moje recenzje, gdzie użytkownicy znajdą recenzje twoich przedmiotów zakupionych na Aliexpress.
 • Znaleziska z Aliexpress, gdzie użytkownicy znajdą polecane przez ciebie ciekawe przedmioty znalezione na Aliexpress.
 • Ukryte aukcje, gdzie użytkownicy znajdą polecane przez ciebie produkty z ukrytych aukcji.
 • Cebuladeals, gdzie użytkownicy znajdą przedmioty w bardzo niskich cenach. Oczywiście możesz również stworzyć tylko jeden katalog, w którym wrzucisz wszystkie przedmioty i posortujesz według kategorii (w punkcie 4. dowiesz się jak tworzyć kategorie).

Wskazówka:
Zadbaj o wygląd twojego katalogu. Dodaj zdjęcie główne (okładka katalogu) i opis! Jego atrakcyjność wpłynie na popularność. Dzięki systemowi komentarzy każdy użytkownik może komentować twój katalog, zadawać ci pytania lub prosić o radę.

4. Dodawanie produktu

Do utworzonego wcześniej katalogu możemy teraz w prosty sposób dodać produkty. Aby to zrobić, wchodzimy do katalogu i klikamy przycisk DODAJ NOWY PRODUKT.

W formularzu dodawania produktu podajesz kilka informacji o nim.

 • Nazwa - tutaj wpisujemy nazwę dla naszego produktu.
 • Opis - tutaj opisujemy oferowany przedmiot.
 • Kategorie - produkt możemy przypisać do wcześniej stworzonych kategorii (lub stworzyć je bezpośrednio tutaj) aby pogrupować produkty w danym katalogu
 • Katalogi - produkt domyślnie zostanie przypisany do wybranego katalogu. Jednakże, jeśli posiadamy kilka katalogów, możemy dodać ten sam przedmiot do kilku katalogów.
 • Link do produktu - w tym miejscu wklejamy link do produktu na Aliexpress, DHGate czy też Gearbest.
 • Produkt publiczny - opcje działająca identycznie jak w przypadku katalogu. Oznacza to, że produkt będzie widoczny dla wszystkich użytkowników. Widoczność produktu możemy w każdej chwili wyłączyć.
 • Produkt hot - gorąca oferta, opcja przeznaczona do wyróżnienia produktu. Jeśli zaznaczysz tę opcję, produkt zostanie oznaczony grafiką „HOT” w katalogu produktów.
 • Ukryta aukcja - Jeśli dodajesz produkt z ukrytej aukcji, zaznacz tę opcję. Dzięki temu produkt pojawi się w sekcji Ukryte Aukcje na stronie głównej.

Aby zakończyć proces dodawania produktu, klikamy przycisk DODAJ.

Przykłady:
Jesteś sprzedawcą i oferujesz buty z ukrytej aukcji.

 • Nazwa - Nike Roshe
 • Opis - Buty wysokiej jakości. 1:1! Bardzo dobre wykonanie / high quality, 1:1. (Opis może zawierać max. 3000 znaków!) Formularz obsługuje ikony typu „emoji”. Uwaga! Jeśli w opisie wprowadzisz link, to zostanie on automatycznie przeniesiony do pola 'Link do produktu'.
 • Kategorie - Tworzysz kategorię NIKE i przypisujesz ją dla produktu
 • Katalogi - produkt domyślnie zostanie przypisany do wybranego katalogu np. Buty. Możesz jednak dodać go do kilku katalogów.
 • Link do produktu - link do produktu na stronie Aliexpress, DHGate czy też Gearbest.
 • Produkt publiczny - Zostaw zaznaczone, jeśli chcesz, żeby produkt był widoczny dla wszystkich użytkowników.
 • Produkt hot - zaznaczasz, jeśli chcesz wyróżnić produkt w swoim katalogu.
 • Ukryta aukcja - zaznaczasz, jeśli produkt jest z ukrytej aukcji.

Jesteś blogerem i tworzysz product dla recenzji sukienki kupionej na Aliexpress.

 • Nazwa - Letnia sukienka w kwiaty
 • Opis - tutaj dokładnie i rzeczowo opisujesz/recenzujesz zakupiony przedmiot. Opis może zawierać max. 3000 znaków. Formularz obsługuje ikony typu „emoji”. Dobrze jest zawrzeć takie informacje jak: data zakupu, termin otrzymania, cena, jakość, ocena produktu itd. Uwaga! Jeśli w opisie wprowadzisz link, to zostanie on automatycznie przeniesiony do pola 'Link do produktu'.
 • Kategorie - sukienkę możemy przypisać do dowolnie stworzonej kategorii, w tym przypadku może to być np. moda damska, sukienki, ubrania na lato itd.
 • Katalogi - produkt domyślnie zostanie przypisany do wybranego katalogu np. Sukienki. Można jednak dodać jeden przedmiot do kilku katalogów. Np. jeśli dodajemy Letnią sukienkę w kwiaty, możemy ją umieścić we wcześniej utworzonych katalogach: Sukienki, Moda damska lub Oferty tygodnia.
 • Link do produktu - tutaj wklejasz link do produktu.
 • Produkt publiczny - Zostaw zaznaczone, jeśli chcesz, żeby produkt był widoczny dla wszystkich użytkowników.
 • Produkt hot - zaznaczasz, jeśli chcesz wyróżnić produkt w swoim katalogu.
 • Ukryta aukcja - zaznaczasz, jeśli produkt jest z ukrytej aukcji.
5. Dodawanie zdjęć

Produkt został dodany do katalogu, kolejnym krokiem jest wgranie zdjęć dla oferowanego produktu.

Klikamy w ikonę utworzonego przed chwilą produktu. Następnie klikamy w przycisk DODAJ NOWE ZDJĘCIA.

Kolejnym krokiem jest wgranie zdjęć z naszego komputera. Zakończenie dodawania zdjęć zatwierdzamy klikając DODAJ.

Po dodaniu zdjęć zobaczysz galerię produktu. Zdjęcia możemy dowolnie dodawać/usuwać. Możemy również zmieniać okładkę produktu, klikając na przycisk OKŁADKA, który będzie widoczny po najechaniu kursorem na dowolny obrazek w galerii. Dzięki temu zabiegowi możemy wybrać najlepsze zdjęcie, które będzie promować nasz product. .

Wskazówka:
Zadbaj o wygląd twojego productu. Dodaj zdjęcia dobrej jakości i rzetelny opis. Dzięki temu inni użytkownicy z pewnością dokonają udanego zakupu, a twoje konto uzyska dobrą ocenę i będzie cieszyć się popularnością.

6. Tworzenie kategorii.

Każdy katalog posiada swój własny odrębny zbiór kategorii. Kategorie służą porządkowaniu naszych produktów. Sekcja kategorie pojawi się w naszym menu w panelu użytkownika po utworzeniu pierwszego katalogu.

Aby zacząć zarządzać sekcją Kategorie, musimy wejść w dowolny katalog. Wysuwana sekcja Kategorie pojawi się po lewej stronie.

Z tego miejsca możemy tworzyć kategorie lub nimi zarządzać. Kategorie tworzymy poprzez kliknięcie przycisku Stwórz nową kategorię. Po stworzeniu kilku kategorii możemy nimi zarządzać, wystarczy kliknąć przycisk Zarządzaj, który pozwoli nam układać kategorie poprzez funkcję Drag&Drop. (klikamy lewym przyciskiem myszy na wybraną kategorię i trzymając przycisk myszy, przesuwamy w górę lub w dół).

Nowy układ potwierdzamy klikając ZAPISZ UKŁAD.

Dla każdego katalogu tworzymy oddzielnie kategorie!

Kategorie możemy dowolnie dodawać/usuwać/edytować. Użytkownik ma również możliwość tworzenia kategorii w momencie dodawania produktu.

Przykłady:
Jesteś sprzedawcą, stworzyłeś katalog z butami i chcesz wprowadzić dla niego kategorie. Wybierasz katalog, przechodzisz do sekcji Kategorie i rozpoczynasz proces tworzenia. Przykładowe kategorie dla katalogu z butami to: NIKE, ADIDAS, PUMA lub OBUWIE DAMSKIE, OBUWIE MĘSKIE, OBUWIE SPORTOWE. Produkt można przypisać do kilku kategorii np. do NIKE, OBUWIE SPORTOWE itd.

Teraz możesz wejść do sekcji Zarządzaj, by za pośrednictwem opcji Drag&Drop ułożyć kategorie według swojego uznania.

Jesteś blogerem, stworzyłeś katalog ze swoimi recenzjami i chcesz wprowadzić dla niego kategorie. Wybierasz katalog, przechodzisz do sekcji Kategorie i rozpoczynasz proces tworzenia. Przykładowe kategorie dla katalogu Moje recenzje to MODA MĘSKA, ELEKTRONIKA, TELEFONY, GADŻETY. Teraz możesz wejść do sekcji Zarządzaj, by za pośrednictwem opcji Drag&Drop ułożyć kategorie według swojego uznania.

7. Sekcja Dashboard

Sekcja Dashboard jest miejscem, gdzie każdy znajdzie statystyki swojego konta. Dzięki licznikowi łatwo sprawdzić możesz, które z Twoich produktów cieszą się największą popularnością. Możesz podejrzeć liczbę dodanych zdjęć, productów lub katalogów oraz zobaczyć najnowsze komentarze, jakie otrzymałeś od innych użytkowników.

To wszystko! Teraz możesz zalogować się na swoje konto i zacząć promować swoje produkty!

Chciałbyś zacząć kupować sprawdzone i polecane przedmioty z Alixpress? Szukasz inspiracji? Aliside to pierwszy tego typu serwis! Za pomocą jednego kliknięcia dołącz do społeczności Aliside i odkryj zalety kupowania z Chin online! Serwis umożliwi Ci kupowanie przedmiotów bezpośrednio od zaufanych chińskich sprzedawców. System ocen i komentarzy pozwoli Ci na kupowanie tylko sprzawdzonych przedmiotów.

Follow Us

Copyright © Aliside.com. All Rights Reserved. Created by Michał W.